Lampy stojące

ilość znalezionych towarów: 739

Lampy stojące | Lampy podłogowe

Lampy podłogowe to rzadko jedyne, główne źródło światła w pomieszczeniu, o wiele częściej występują w komplecie z lampą wiszącą. Lampy stojące traktujemy dwojako, mogą być one dodatkowym oświetleniem w pokoju o dużej powierzchni lub doświetlać jakieś konkretne miejsce na przykład ulubiony fotel przy którym czytamy książki. Lampa obecnie stała się ważnym elementem dekoracji, odpowiednio dobrana do wnętrza może harmonijnie je dopełnić albo wręcz przeciwnie wysuwać się na pierwszy plan i nadawać całości charakteru.

Lampy na co zwracamy uwagę przy wyborze?

Po pierwsze odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką funkcję chcemy, aby nasza lampa spełniała. Ma stanowić dekoracje pokoju? Czy chodzi bardziej o dodatkowe źródło światła w konkretnym miejscu? Na przykład przy fotelu, w którym czytasz, przy stole lub biurku, gdzie często pracujesz? Warto przemyśleć także czy lampa, którą kupujesz będzie docelowo stała w jednym miejscu czy zamierzasz często zmieniać jej położenie, w takim wypadku dobrze, aby lampa podłogowa była jak najbardziej mobilna, lekka i łatwa w transporcie.

Wybrałeś dobre miejsce na poszukiwanie praktycznych lamp stojących!

Funkcjonalność produktów podczas zakupów gra główne skrzypce. Tym na co warto zwrócić uwagę przeglądając karty produktów są parametry techniczne, takie jak typ żarówki, który pasuje do gwintu (wybór żarówki wiąże się z wydajnością świetlną i energooszczędnością), to czy klosz lampy podłogowej skonstruowany jest w sposób, aby kierował światło w górę czy dół.

Wiele modeli lamp stojących przystosowanych jest do pomieszczeń biurowych i miejsc pracy. Posiadają opcję regulacji ramienia oraz wysokości klosza. Dzięki temu jeszcze precyzyjniej dopasujesz poziom światła i skierujesz go w konkretny punkt.
Co powiesz na kilka punktów światła z możliwością nakierowania w różnych kierunkach?  Mogą być to pojedyncze małe punkty na elastycznych ramionach lub duet. Duże źródło światła skierowane centralnie ku górze oraz jeden reflektor umieszczony w połowie głównego ramienia.

Nowoczesne lampy podłogowe. Liczy się design.

Wielu z nas coraz częściej decyduje się na wybór designerskiej, nowoczesnej lampy podłogowej, która bardziej niż praktyczna powinna być dekoracyjna. Propozycji produktów z kategorii oświetlenie wśród producentów lamp jest tak wiele, że z pewnością znajdziemy lampy podłogowe pasujące do wnętrz w każdym stylu. Delikatne, miękkie tekstylne abażury w pastelowych kolorach wsparte na drewnianym stelażu to ciekawa propozycja do romantycznych wnętrz, sypialni lub pokoju dziecięcego.  Nowoczesny minimalizm? To jeden z bardziej popularnych trendów w wykończeniach wnętrz. Proste formy i naturalne materiały, z których wykonane są lampy doskonale dopełniają pomieszczenia. Warto tu zwrócić uwagę na metalowe stelaże, ekstrawaganckie, geometryczne kształty klosza jak i stelaża lampy. Zarówno te pozostawione w naturalnym odcieniu drewno, metal jak i te przemalowane np. na czarno lub biało to propozycje, które dobrze łączyć się będą ze stylem skandynawskim.

Jeśli lubisz dodatki w stylu klasycznym czy glamour, to warto zwrócić uwagę na kryształowe dekoracje lub eleganckie abażury z porcelany kostnej. Ten typ porcelany daje bardzo przyjemne ciepłe światło. Dodatkowo kształt kloszy jest wykonany w tak piękny sposób, że spokojnie mogą stanowić dzieło sztuki!

pixel