Wanny, wanny łazienkowe i wanny do łazienki

ilość znalezionych towarów: 316

Wanny to niezastąpione elementy każdej eleganckiej i nowoczesnej łazienki. Wanny łazienkowe w naszych wnętrzach to gwarancja właściwego relaksu, komfortu i wypoczynku! Wanna w łazience daje Tobie i Twoim bliskim możliwość relaksującej kąpieli po bardzo ciężkim dniu! Dzięki temu wanny do łazienki stają się nieocenionym przyjaciel wygody i relaksu, tworząc w naszych wnętrzach rodzaj domowego SPA. Ale wanna to nie tylko gwarancja wygodnej kąpieli z niezliczoną ilością pachnącej piany, czy miejsce mycia a jednocześnie zabawy naszych kochanych pociech! Nowoczesne wanny muszą także pasować do Twojego pomysłu na aranżację całej łazienki, komponować się z biżuterią Twojego wnętrza jaką są modernistyczne baterie łazienkowe czy zestaw prysznicowy. Wanna musi pasować do Twojej łazienki nie tylko pod względem designu, ale także być odpowiednio dopasowana do metrażu całego pomieszczenia. Od tego zależy czy lepsza będzie wanna prostokątna, wanna owalna, a może wanna narożna!

Wanna akrylowa i akcesoria do wanien

Myśląc o wannie do łazienki z pewnością marzysz o długich relaksujących kąpielach przy nutach ulubionej muzyki i blasku aromatycznych zapachów świec z dodatkiem olejków eterycznych, prawda? Wybierając wannę do łazienki z naszej kolekcji gwarantujemy właśnie takie doznania! Czas zatem wybrać model i poznać materiał, z jakiego wykonane są nowoczesne wanny do łazienki... Z pewnością chcesz, aby Twoja wanna była bardzo łatwa w utrzymaniu jej czystości do tego stopnia, żeby każdy członek Twojej rodziny mógł bez problemu ją po sobie posprzątać! Zapewne szukasz również wanny, której powierzchnia jest przyjemna i ciepła w dotyku. Jeśli tak, świetnie! Wanny akrylowe z kolekcji completo właśnie takie są! Łatwe w utrzymasz czystości, a ich powierzchnia jest przyjemna i w porównaniu do wanien żeliwnych jest ciepła w dotyku. Wanna jest gwarancją, że aranżacja Twojej łazienki nabierze luksusowego wyglądu jak z modnego żurnala!

Łazienkowe wanny

Wanna łazienkowa to niezwykle funkcjonalna armatura sanitarna, którą chętnie zapraszamy do aranżacji naszych modnych łazienek.  Ze względu na wyjątkowy komfort jaki daje nam podczas relaksujących kąpieli wanny do łazienki posiadają ogromne grono fanów, a wielu z nas nie wyobraża sobie łazienki bez tej armatury! Wanny najczęściej montujemy w łazienkach, ale coraz częściej instalowane są również w innych pomieszczeniach takich jak sypialnia czy coraz bardziej popularne w ostatnim czasie pokoje kąpielowe. Wanny łazienkowe posiadają różne kształty oraz rozmiary. Popularne są małe wanny łazienkowe, duże wanny łazienkowe, niskie wanny łazienkowe jak również wysokie wanny łazienkowe. Dzięki tak dużej różnorodności bez problemu dopasujesz dany model wanny do indywidualnych potrzeb i preferencji Twojej rodziny jak również do wielkości łazienki.

Designerskie wanny do łazienki

Nowoczesne wanny do łazienki wyposażone są w różnego rodzaju technologiczne dodatki takie jak hydromasaż, powietrzna kąpiel, kolorowe oświetlenie LED czy specjalistyczne systemy audio. Do najpopularniejszych dodatków zdecydowanie należą wanny z hydromasażem. Dysze, w które wyposażone zostały wanny z hydromasażem przewodzą wodę pod ciśnieniem, która wypływa z wanny i masuje nasze ciało! Taki hydromasaż śmiało można porównać do jacuzzi, które daje nam ogromną przyjemność oraz relaks. Wanna do łazienki z hydromasażem przenosi nas z domowej łazienki do ekskluzywnego resortu SPA, w którym musimy zostawić spore pieniądze za przyjemność, którą możemy osiągnąć teraz każdego dnia we wnętrzach naszej łazienki czy pokoju kąpielowego. Wanny powietrzne działają na podobnej zasadzie jak wanny z hydromasażem z tym, że zamiast wody wypuszczają z dysz do wanny powietrze.

Wanny łazienkowe do domowego SPA

Historia wanny łazienkowej sięga już czasów antycznych. W starożytności wanny były wykorzystywane do kąpieli w gorącej wodzie, a często miały formę prostych drewnianych koryt, które wypełniano wodą. Później wanny zaczęły być wykonywane z takich materiałów jak marmur czy brąz, a woda do kąpieli była podgrzewana dzięki specjalnemu systemowi ogrzewania. W epoce renesansu i baroku nastąpił rozwój technologii związanej z produkcją wanien. Wtedy też wanny zaczęły być produkowane z coraz trwalszych materiałów takich jak porcelana oraz cynk. W XIX wieku produkcja wanien zaczęła rozwijać się na skalę przemysłową, a wanny stalowe stały się popularne w Ameryce Północnej oraz Europie. W latach 60-tych i 70-tych XX wieku zaczęto produkować wanny z tworzyw sztucznych jak duroplast, a w latach 80-tych ubiegłego wieku popularne stały się wanny z akrylu, które królują w naszych łazienkach i toaletach do dziś. Współczesne wanny zyskały także wiele nowoczesnych funkcji takich jak hydromasaż, podświetlenie LED, a nawet funkcję puszczania muzyki czy oglądania telewizora.

Wygodna wanna do łazienki

Jaka jest opinia ekspertów na temat wanien? Eksperci od aranżacji wnętrz uważają, że wanny łazienkowe są niezwykle ważnym elementem łazienki, który może wpłynąć na jej funkcjonalność i wygląd. Wiele zależy od indywidualnych preferencji i stylu aranżacji, jednak eksperci najczęściej polecają wybierać wanny o ergonomicznym kształcie, które będą wygodne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Ważnym czynnikiem, na który eksperci zwracają uwagę jest materiał, z którego wykonana została wanna. Obecnie wanny akrylowe są najpopularniejsze ze względu na swoją łatwość czyszczenia i odporność na uszkodzenia, ale jak zauważają eksperci są też wanny wykonane z innych materiałów takich jak stal nierdzewna czy kamień, które również są cenione przez niektórych klientów. Eksperci podkreślają, że najważniejsze jest, aby wanna była dobrze dopasowana do rozmiaru łazienki i innych elementów jej aranżacji. Wanny wolnostojące są piękne i efektowne, ale wymagają większej przestrzeni w łazience, natomiast wanny narożne czy zabudowane są bardziej praktyczne i oszczędzają miejsce.

pixel