Podwieszany czy stojący – który bidet jest odpowiedni do Twojej łazienki?

2017-11-26
bidet jaki wybrac

Bidet to idealne uzupełnienie miski ustępowej. Spełnia potrzebę większej czystości i higieny, np. po skorzystaniu z toalety.
Villeroy & Boch posiada w ofercie duży wybór modeli bidetów w wersji podwieszanej i stojącej, perfekcyjnie dopasowanych pod względem wzornictwa do misek WC. Dowiedz się, jakie są zalety bidetów i jak znaleźć odpowiedni bidet do swojej łazienki.

Podwieszany czy stojący – który bidet jest odpowiedni do Twojej łazienki?

Czy lepiej wybrać bidet podwieszany, czy raczej stojący? Zależy to z reguły od tego, czy również miska WC jest podwieszana, czy stojąca. Harmonijna aranżacja łazienki zakłada, że miska WC oraz bidet powinny do siebie pasować oraz w idealnym przypadku pochodzić z tej samej kolekcji. W Villeroy & Boch znajdziesz odpowiednie komplety misek WC i bidetów z różnych kolekcji i w różnym stylu. Dowiedz się teraz, który sposób montażu jest najbardziej odpowiedni do Twojej łazienki.

Bidety podwieszane

Bidety ścienne odznaczają się różnorodnym wzornictwem i są aktualnie preferowanym rodzajem konstrukcji, zwłaszcza w nowoczesnej łazience. Są one zawieszane na ścianie. Niezbędny do tego celu jest stelaż podtynkowy, który jednak w wielu nowych budynkach jest standardowym wyposażeniem. Zaleta: pod bidetem wiszącym jest zdecydowanie łatwiej umyć podłogę. Ponadto bidet taki można zamontować na dowolnej wysokości, co jest znakomitym rozwiązaniem dla osób wysokich.

Bidety stojące

Bidet stojący jest dostępny w klasycznych kolekcjach łazienkowych. Dzięki swojej formie stanowi idealne dopełnienie eleganckiej stojącej miski WC. W przypadku remontu w starym budynku wybór bidetu stojącego jest często koniecznością, gdyż w starych budynkach odpływ znajduje się najczęściej w podłodze. W tym przypadku montaż bidetu podwieszanego byłby niemożliwy.O czym należy pamiętać podczas montażu bidetu?

Bidet, zarówno podwieszany, jak i stojący, jest przeważnie umieszczany bezpośrednio obok miski WC. Dzięki temu można go użyć bezpośrednio po skorzystaniu z toalety, a razem z jednakowej wielkości miską WC tworzą w łazience optyczną całość. Alternatywą do mniejszych pomieszczeń są "krótkie" bidety kompaktowe. Mają one długość zaledwie 480 mm (zamiast standardowych 560 mm). > Bidety kompaktowe Subway i Architectura

Ważne:

Montaż bidetu należy uwzględnić na wczesnym etapie projektowania łazienki, ponieważ oprócz montażu miski ustępowej niezbędne będą dodatkowe przyłącza zimnej i ciepłej wody oraz odpływ. Sam montaż bidetu jest generalnie bardzo łatwy i szybki. W przypadku wielu bidetów ściennych montaż jest wykonywany od dołu, dzięki czemu nie są widoczne otwory montażowe ani ich osłony. Widoczna jest jedynie ciągła powierzchnia o nowoczesnym i eleganckim designie. W tej jednolitej stylistyce dostępnych jest również wiele bidetów stojących Villeroy & Boch.

Oprócz bidetu potrzebna jest armatura. Zaleca się zastosowanie ruchomego perlatora umożliwiającego regulację kierunku strumienia wody. Całości dopełniają praktyczne akcesoria, takie jak wieszak na ręcznik oraz półeczka na mydło - wszystko to zapewnia wysoki komfort użytkowania.

bidety
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel