Jesteście ciekawi jak powstają lamypy Original BTC?

2017-11-20

Ceramika

Stroke-on-Trent, serce brytyjskiego przemysłu ceramicznego, to tutaj dzięki pasji i kultywowaniu lokalnego rzemiosła powstają wykonane z ceramiki kostnej lampy BTC Original. Od ponad trzech stuleci, Stoke słynie z zastawy stołowej, stworzonej z wysokiej jakości porcelany kostnej. Zafascynowany bogatą historią przemysłową regionu, założyciel BTC Original, Peter Bowles, postanowił stworzyć kolekcję oświetlenia wykonaną zgodnie z lokalnymi tradycjami. Umiejętności i wiedza fachowa pomogły stworzyć pięknie wykonaną kolekcję ręcznie odlewanych, półprzezroczystych, uniwersalnych lamp. Wymagający dużych umiejętności, pracochłonny proces, rozpoczyna się od surowej gliny, która dostarcza na jest do fabryki.
Glina mieszana jest z wodą a następnie wlewana do forem. Pozostawiane są do wyschnięcia, aby później mogły zostać wygładzone gąbkami w celu usunięcia wszelki nierówności i niedoskonałości. Następnie gotowe formy wypala się i szczotkuje. Końcowy etap to zanurzenie w glazurze i wypalenie dla uzyskania naturalnego białego wykończenia. Obecnie fabryka jest siłą napędową Original BTC, produkującą komponenty z porcelany kostnej, które są synonimem wielu ulubionych projektów, w tym Hector, Drop, Pembridge i Cosmo, a także najnowszych dzieł; Hatton, Fin i Cranton.


> Zobacz kolekcję lampPrace z metaluFabryka w Birmingham ukierunkowana jest na tworzenie niespotykanych metalowych projektów oświetlenia.  Ręcznie formowane, tłoczone i stemplowane aluminiowe, miedziane i mosiężne klosze oraz podstawy. Nasza załoga to wysokiej klasy mistrzowie rzemieślnictwa, wyspecjalizowani w lutowaniu, spawaniu i formowaniu metalu zgodnie z wymaganymi standardami. Opierając się na lokalnej tradycji przemysłu metalurgicznego, pracownicy wykorzystują wielowiekowe techniki produkcji autentycznych i klasycznych projektów oświetleniowych Davey Lighting, które zapoczątkowane zostały już w latach 80 XIX wieku w słynnej londyńskiej dzielnicy East India Docks. 


> Zobacz kolekcję lamp


Prace szklane

W 2011 roku Original BTC ocaliło przyszłość English Antique Glass, jedynego w kraju producenta szkła płaskiego. Tradycyjne płaskie szkło, które jest wytwarzane przy użyciu technik rzemieślniczych opracowanych po raz pierwszy w XII wieku, można podziwiać w witrażach imponujących historycznych dzieł architektury, takich jak York Cathedral i Buckingham Palace. Huta w Birmingham produkuje również szkło dla Davey Lighting's; lampy zewnętrzne, kinkiety oraz lampy wiszące BTC. Szkło wytwarzane jest poprzez wydmuchiwanie jednolitej bańki z płynnej masy szklanej przy użyciu piszczeli szklarskiej.Jest to wymagający, czasochłonny proces, dzięki któremu powstaje szkło o najwyższej jakości, przejrzystości i połysku. W przeciwieństwie do jednorodnego szkła formowanego (wdmuchiwanie masy szklanej do gotowej formy z drewna, gliny lub metalu), każdy projekt jest jedyny w swoim rodzaju. Obecność drobnych różnic jest dowodem poświęconej uwagi i troski z jaką zostały wykonane.> Zobacz kolekcję lamp

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 1115 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Szybka wysyłka, dobrej jakości towar, dobrze zapakowany w konkurencyjnej cenie. Polecam
2024-03-30
Kontakt z firmą bez zarzutu, podobnie umówienie transportu i doręczenia.
pixel