Franke - bateria z filtrem kapsułkowym

2020-09-17
jak działa | filtrowanie wody | kapsułki

Woda stanowi 60 - 70 % masy dorosłego człowieka.
Powinniśmy wypijać około 2l wody dziennie, średni przelicznik to ok. 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała.

Czy zastanawiałeś się w takim razie, ile plastikowych butelek wody musisz przenieść ze sklepu do domu, żeby wreszcie powiedzieć sobie DOŚĆ?

Nie, nie dość nawadniania :)

Dość z płaceniem za wodę 2 razy. Czas zredukować zużycie plastiku.

Dostępne na rynku są dzbanki i butelki filtrujące, filtry mechaniczne montowane na instalacji wody użytkowej (węglowe, polipropylenowe, sznurkowe, ceramiczne i inne) oraz baterie z wkładem filtrującym.

Dzisiejszy wpis dotyczy rozwiązania firmy FRANKE, która połączyła filtr wody z baterią standardowego typu, dzięki czemu nie zajmuje on dodatkowego miejsca pod zlewem, a my możemy cieszyć się oczyszczoną z wirusów i bakterii wodą.

Rodzina baterii z serii FRANKE Vital - filtr kapsułkowy

Baterie z serii Franke Vital


Jak działa filtr FRANKE?

Filtr kapsułkowy ma wymiary 70 x 30 mm, ale mimo jego małych rozmiarów w środku dzieją się rzeczy wielkie. Filtr składa się z: filtra wstępnego, węgla aktywnego (wytwarzanego z naturalnej łupiny orzecha kokosowego) oraz membrany filtrującej.


Filtr kapsułkowy do baterii FRANKE Vital
Pierwszy etap oczyszczania odbywa się za pomocą filtra wstępnego, który wyłapuje większe zanieczyszczenia takie jak piasek i rdza.
Następnie jest membrana filtrująca o grubości 0,3 mikrometra (1 mikrometr = 0,001 mm), dzięki której z wody usuwamy mikroplastik, wirusy i bakterie.
I na koniec filtr węglowy, który usuwa chlor i poprawia smak wody.

Wszystkie korzystne dla zdrowia minerały pozostają w wodzie.

1 kapsułka = 500 l oczyszczonej wody (to około 333 butelki półtoralitrowe typu PET)
Konieczność wymiany filtra sygnalizuje dioda LED. Zużyte kapsułki stanowią odpad komunalny (odpady zmieszane).  Żyj zdrowo! Zacznij już dziś korzystać z baterii FRANKE Vital

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel