Ceramika - Ogólne wskazówki dotyczące pielęgnacji

2017-11-26Ogólne wskazówki dotyczące pielęgnacji

Któż z nas nie lubi wchodzić do nowej, błyszczącej łazienki? By ten stan utrzymał się jak najdłużej, nie potrzeba robić wiele. Kolekcje łazienkowe Villeroy & Boch oferują rozwiązania, które ułatwiają utrzymanie łazienki w czystości. Zostały pod tym kątem zaprojektowane.

Często wystarczą najprostsze środki domowe, niestanowiące zagrożenia dla środowiska. Zamiast czasochłonnego czyszczenia możesz, na przykład, wziąć relaksującą kąpiel.

Tutaj znajdziesz wiele informacji, które pomogą ci utrzymać Twoją łazienkę w doskonałym stanie przez długie lata. Dodatkowo znajdziesz tu wiele cennych wskazówek i porad naszych pracowników, opartych na długoletnim doświadczeniu i przeprowadzonych przez nas badaniach.
Codzienna pielęgnacja

Ceramika sanitarna Villeroy & Boch jest gładka i odporna na zarysowania i wszystkie środki na bazie kwasów i zasad, używane w gospodarstwie domowym. Do codziennej pielęgnacji wystarczy zwykle czysta woda i miękka szmatka. Ślady po wodzie, tłuszczu i mydle można łatwo usunąć środkiem do czyszczenia łazienek lub środkiem na bazie octu. Chemię można całkowicie zastąpić zwykłym octem lub octem rozcieńczonym w wodzie. Ocet łatwo i szybko usuwa osady z kamienia.

Bardziej uporczywe plamy można usunąć poprzez ich namoczenie przez noc szmatką nasączoną octem. W sprzedaży oferowane są również łagodne środki do usuwania kamienia lub środki czyszczące na bazie octu, które należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta.

Należy zachować ostrożność przy używaniu środków o dużej zawartości fluoru, występującymi na przykład w środkach do usuwania rdzy, czy pastach do zębów. Dłuższe działanie tych środków może doprowadzić do powstania plam. Z tego powodu należy natychmiast usunąć pozostałości po środku! Do usuwania większych zanieczyszczeń zalecamy używanie nieszorujących środków w płynie lub kremie.

Ich skuteczność można poprawić poprzez użycie miękkiej, nieszorującej powierzchni gąbki.

Ważne wskazówki

Należy uważnie przeczytać zalecenia dotyczące użytkowania przekazane przez producenta. W razie wątpliwości można wypróbować działanie środka czyszczącego i pielęgnującego w niewidocznym miejscu.

Należy unikać bardzo silnych środków czyszczących, które mogłyby zarysować ceramikę, a tym samym osłabić ochronne działanie szkliwa Ceramicplus, a nawet doprowadzić do jego nieodwracalnego zniszczenia:

 

  • mleczka lub proszku do szorowania
  • środka do czyszczenia odpływów o wysokiej koncentracji
  • środka do czyszczenia armatury i stali
  • środków do czyszczenia misek ustępowych w proszku

 

Zalecamy całkowite zrezygnowanie z powyższych środków lub, w wypadku środków do czyszczenia odpływów, armatur lub stali unikać ich bezpośredniego kontaktu z ceramiką.

bidety
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel