Węże prysznicowe

ilość znalezionych towarów: 84

Węże do słuchawek prysznicowych są obecne niemal w każdej łazience, ponieważ są niezbędnym elementem, który doprowadza wodę do słuchawki prysznicowej w naszych wannach lub kabinach natryskowych. W ofercie Completo.pl można znaleźć węże prysznicowe wykonane z wysokogatunkowych i wytrzymałych tworzyw, węże z nylonowym oplotem, a także modele wyposażone w metalowy pancerz. Jeżeli stawiamy na trwałość i wytrzymałość powinniśmy zainteresować się tymi drugimi, jeżeli zaś priorytetem jest dla nas wygląd i design skierujmy uwagę na te pierwsze. Podkreślić należy, że zarówno węże z tworzywa jak i z metalowym oplotem są wyposażane w technologie zapobiegające ich zaginaniu i skręcaniu (np. Anti-Twist) oraz obrotowe końcówki, więc nie należy obawiać się ich przedwczesnego zużycia, nawet przy intensywnej eksploatacji. Pamiętajmy, że nie warto oszczędzać przy wyborze węża prysznicowego, ponieważ jest to oszczędność pozorna - w stosunku do innych elementów wyposażenia łazienki zużywa się on jednak stosunkowo najszybciej, tak więc nie opłaca się inwestować w modele najtańsze - mało odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz ciśnienie wody.

Podczas zakupu węża musimy się upewnić czy wąż jest wyposażony w nakrętkę dopasowaną do średnicy na wejściu naszej baterii i słuchawki prysznicowej. Najbardziej rozpowszechnionym standardem jest obecnie złącze typu G½”. Zwróćmy także uwagę na sam typ nakrętki, ponieważ niektóre uchwyty prysznicowe mogą być użytkowane wyłącznie z końcówkami stożkowymi. Nie wahajmy się dopłacić do węża wyposażonego w system zapobiegający skręcaniu się węża. Na koniec zastanówmy się jaka długość węża będzie odpowiadała wymaganiom - naszym i naszej łazienki. Wąż nie powinien być zbyt krótki, ponieważ nie będzie wygodny w codziennym użytkowaniu (zwłaszcza dla osób wysokich), nie może być też zbyt długi, ponieważ wówczas będzie wykazywał tendencję do zawijania się, co zwiększa niepotrzebnie ryzyko jego uszkodzenia, a także porysowania innych elementów wyposażenia naszego prysznica. W ofercie Completo.pl mamy do zaproponowania pełne spektrum rozmiarów, od 125 do 200 cm, dlatego z łatwością można wybrać optymalny model węża wychodzący naprzeciw oczekiwaniom wszystkich domowników.

Jak już wspomnieliśmy w przypadku wężów z tworzyw sztucznych istnieje możliwość doboru kolorystyki przewodu do aranżacji naszej łazienki. Do dyspozycji są klasyczne chromowane, ale również czarne czy miedziane węże, doskonale pasujące do klasycystycznych wnętrz, modernistycznych łazienek czy prysznicy w stylu glamour oraz ponadczasowo białe – spełniające wymogi skandynawskiego hygge.

pixel