Akcesoria do baterii łazienkowych

ilość znalezionych towarów: 140

Armatura łazienkowa czy kuchenna gwarantuje stuprocentową funkcjonalność tylko wówczas, kiedy wyposaży się ją w odpowiednie akcesoria. Akcesoria do baterii łazienkowych dostępne w ofercie Completo.pl zapewniają ich optymalne działanie, pozwalają także na przywrócenie pierwotnej sprawności bez konieczności wymiany całej baterii. Do grupy tej należą m.in. głowice do baterii, perlatory czy wylewki. Są to komponenty wymienne, które zużywają się w naturalny sposób w wyniku użytkowania.

Uniwersalne akcesoria do baterii łazienkowych

Bateria łazienkowa składa się z wielu elementów, widocznych i ukrytych wewnątrz korpusu baterii. Od właściwej kondycji tychże zależy sprawne działanie całości.

Głowice i perlatory

Oszczędność zużywanej wody to rzecz niezwykle pożądana, zwłaszcza obecnie. Efektywność baterii zdecydowanie poprawisz montując w niej głowicę ceramiczną. Głowica steruje wypływem wody, jej zużyciem, temperaturą oraz poziom generowanego hałasu. Dzięki zastosowaniu głowicy ceramicznej codzienne korzystanie z umywalki czy zlewu stanie się więc bardziej komfortowe. Jeżeli chcesz obniżyć domowe rachunki za wodę powinieneś zwrócić swą uwagę na perlatory, które może łatwo zamontować na baterii łazienkowej (ale również kuchennej), dzięki którym woda nagromadzona w wylewce zostanie napowietrzona, co automatycznie zwiększy jej objętość, a tym samym zużyjesz jej znacznie mniej.

Wylewki

Bez wątpienia wylewka jest tym elementem baterii łazienkowej, bez którego niemożliwe jest codzienne korzystanie z umywalki. To właśnie ten podzespół decyduje o komforcie użytkowania. Nie bez znaczenia jest również jest aspekt dekoracyjny. Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na długość wylewki. Jeśli wybierzesz zbyt krótką wylewkę, mycie rąk będzie po prostu niewygodne. Z kolei w przypadku zbyt długiej wylewki woda będzie rozchlapywać na boki. Antidotum na takie sytuacje mogą okazać się wówczas przedłużki do baterii.

Zawory

Zawory do baterii odpowiadają za połączenie baterii z rurami doprowadzającymi wodę. Bez tego trudno sobie wyobrazić prawidłowe funkcjonowanie baterii w naszej łazience. Zawory pozwalają również na odcięcie dopływu wody, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku potencjalnej usterki.
W grupie tej możemy wyróżnić także zestawy mocujące baterię do umywalki wraz z kompletem uszczelek i śrubunkiem oraz tuleją montażową.

Uchwyty


Baterie łazienkowe mogą być wyposażone w najrozmaitsze typy uchwytów. Modele tradycyjne były zazwyczaj wyposażone w dwa pokrętła (odrębny do zimnej i do ciepłej wody). Obecnie bardzo popularne są baterie jednouchwytowe, które za pośrednictwem tzw. miksera pozwalają na płynną regulację temperatury i ciśnienia wypływającej wody. Uchwyty to komponenty najbardziej narażone na uszkodzenia, dlatego ich wymiana uchwytu nie tylko zapewni baterii sprawne funkcjonowanie, ale przywróci całej baterii pierwotny wygląd.


pixel