Bateria kuchenna pod okno, kran pod okno i bateria kuchenna przy oknie

ilość znalezionych towarów: 26

Zlew kuchenny pod oknem to właściwie nic zaskakującego. Czasem na takie rozwiązanie jak bateria kuchenna do montażu pod oknem decydujemy się z całkowicie banalnych powodów jakim jest mała lub mało ustawna kuchnia i zwyczajnie nie jesteśmy wstanie rozplanować centrum zmywania w inny sposób. Właściwie, dlaczego nie? Problem pojawia się w momencie, kiedy zapomnimy, że przecież okno kuchenne będziemy chcieli otwierać, wymyć, wystawić doniczkę z kwiatkami. Jeśli dość szybko o tym nie pomyślimy może się okazać, że okno zostanie zablokowane przez zbyt wysoką baterię kuchenną. Jeśli przewidzimy taką sytuację na etapie wyboru baterii kuchennej, będziemy mogli wybierać spośród naprawdę wielu modeli, kolorów i dodatkowych funkcji kranów pod okno. W kolekcji completo.pl w kategorii baterie kuchenne podokienne znajdziesz ofertę przygotowaną od BLANCO oraz Villeroy & Boch.

Czym charakteryzują się baterie kuchenne do montażu pod oknem?
Występują baterie podokienne wyciągane, w których cały korpus baterii wyjmujemy i możemy bezpiecznie włożyć go do komory zlewozmywaka lub umieścić na ociekaczu, uważając jednocześnie na zagięte węże doprowadzające wodę. To opcja, która pozostawia najczęściej najniższą część wystającą ponad powierzchnię zlewu, pozostaje jedynie zagięty wąż i pierścień, wysokość mocowania w zależności od modelu na jaki się zdecydujemy. Należy pamiętać o tym, że  bateria kuchenna pod okno nie zniknie w całości i zawsze pozostanie choćby kilka centymetrów! Villeroy & Boch prezentuje model Como Shower Window i Como Window jako baterie stojące podokienne wyciągane. Kran pod oknem w kuchni wykonany jest ze stali nierdzewnej, z ceramiczną głowicą i możliwością obrotu wylewki o 120◦. Baterie kuchenne są jednouchwytowe, mają prosty a zarazem uniwersalny kształt, dzięki czemu wkomponują się w każdą aranżację kuchni, a kolor stali szczotkowanej będzie pasował do wszystkich materiałów wykończeniowych zlewozmywaka! Model Como Shower Window to bateria kuchenna pod okno, która posiada dodatkową opcję wyciąganej wylewki.

Bateria kuchenna do montażu pod oknem wyciągana od producenta kranów BLANCO to modele LINUS, TIVO, ALTA, ORION. Modele występują w wariancie z oraz bez wyciąganej wylewki. Dodatkowo mamy możliwość zmiany strumienia wody z ciągłego na prysznic. Każda z przedstawionych baterii kuchennych do montażu pod oknem to propozycje o innych kształtach i stylu.

Kran kuchenny pod okno, kran pod oknem w kuchni i baterie pod okno

Kolejną propozycją są baterie zlewozmywakowe stojące składane. Przy tych kranach mamy do czynienia z wysoką wylewką, która przymocowana jest do korpusu baterii w sposób ruchomy, dzięki czemu można w razie potrzeby złożyć wylewkę baterii do poziomu o kąt 90◦. Częścią, która pozostaje, wystając ponad poziom zlewozmywaka jest korpus baterii kuchennej. Tutaj również jego wysokość zależy od modelu kranu kuchennego, który wybierzemy. Takie rozwiązanie wykorzystane jest w baterii kuchennej przy oknie BLANCO LARESSA-F, nowoczesnej baterii kuchennej do montażu pod oknem z wysoką wylewką w kształcie litery L. Wysoka wylewka doskonale sprawdzi się przy napełnianiu dużych garnków czy wazonów. Kolor chromu idealnie pasuje zarówno do zlewów stalowych, granitowych jak i ceramicznych. BLANCO CORESSA-F to bateria kuchenna podokienna ze składana wylewka w kształcie parasola. Bardzo dobrze wkomponuje się w styl klasyczny i kuchnie retro. Oba modele baterii Blanco będą odpowiednie do zlewów pod oknem, jeśli jego odległość od skrzydła okna będzie równa co najmniej 6,5cm. Taka jest wysokość korpusu, który zostanie po złożeniu wylewki. Wtedy bez problemu bezpiecznie będziemy mogli otworzyć okno.

Ostatni wariant to baterie podokienne chowane w blacie, opuszczane. Takim modelem jest bateria kuchenna pod okno BLANCO PERISCOPE-S-F-II i bateria kuchenna ELOSCOPE-F II. Ponad linie blatu wystaje jedynie pierścień baterii I wylewka. Wymagane są dwa otwory, jeden pod baterię a drugi na pokrętło systemu sterującego wylewką, która może być w sposób bezstopniowy opuszczana i chowana w blat. Odległość, która powinna być zachowana między złożona baterią a skrzydłem okna to 3cm. Baterie kuchenne do kuchni są chromowane oraz posiadają możliwość obrotu wylewki.

    pixel