Pielęgnacja zlewów

ilość znalezionych towarów: 32

Czyszczenie zlewozmywaków:

Wyposażając kuchnię myślimy o tym, aby zakupione sprzęty były jak najlepszej jakości i posłużyły na długie lata. Zlewozmywak kuchennybateria to część wyposażenia na którą również zaczęliśmy zwracać większą uwagę. Nieważne czy wybierzemy stal szlachetną, kompozyt granitowy czy ceramikę, aby utrzymać je w dobrym stanie codzienne czyszczenie i regularna pielęgnacja jest niezbędna.  Wbrew pozorom te czynności nie wymagają wiele czasu ani wysiłku, ale najważniejsza jest regularność.

Podstawową jest po prostu mycie delikatnym detergentem np. płynem do mycia naczyń i wytarcie do sucha miękką ściereczką, zwłaszcza w przypadków stalowych zlewów, wtedy nie pozostaną zacieki. Tą czynność zaleca się wykonywać codziennie. Główną przyczyną powstawania plam i osadów są barwiące produkty spożywcze a także osad wapienny, związany z twardością wody. Zaniedbane nawarstwiają się i jest je trudniej usunąć.

Jak pielęgnować zlew ceramiczny?

Tak to prawda, ceramika jest odpornym na zarysowania, wytrzymałym i higienicznym materiałem. Jej powierzchnia jest gładka, pozbawiona porów przez co zanieczyszczenia i płyny nie są wchłaniane. Ogranicza to powstawanie plam i przebarwień. Zlewozmywaki ceramiczne są zatem bardzo łatwe w utrzymaniu czystości nie zmienia to faktu, że aby taki stan utrzymać na długie lata konieczna jest codzienne czyszczenie i gruntowna konserwacja raz od czasu. Każdy produkt posiada swoje indywidualne cechy, powłoki ochronne i właściwości związane z techniką produkcji, dlatego najlepiej, jeśli korzystamy z środków pielęgnacyjnych zalecanych przez producenta. Podczas rutynowego codziennego sprzątania zlewu ceramicznego potrzebne Ci będą: miękka strona gąbki, płyn do mycia naczyń, woda i delikatna ściereczka z mikrofibry, ponieważ na koniec należy wytrzeć powierzchnię do sucha, aby nie tworzyły się zacieki. Nic bardziej prostego!

Mimo dbania o czystość naszej kuchni czasem zdarzyć się może że zabraknie nam regularności a może woda w kranie jest bardzo twarda. Wtedy mogą pojawić się uporczywe osady z wapnia. Jak sobie z nimi poradzić, aby jednocześnie nie uszkodzić powierzchni ceramiki? BLANCO CeraCare to pasta dedykowana do zlewozmywaków ceramicznych. Czyści, poleruje i konserwuje. Rozpuszcza tłuszcz i osady z wapnia. Jest to produkt ekologiczny, zawiera składniki organiczne które podlegają biodegradacji. Wystarczy, że naniesiesz odrobinę pasty na miękką zwilżoną gąbkę i okrągłymi ruchami wyczyścisz powierzchnię zlewu. Pozostaw na kilka minut a później dokładnie spłucz wodą. Taka konserwacja zalecana jest przez BLANCO co 3-4 tygodnie.

Posiadasz zlew z powierzchnią PuraPlus?

Zaleca się regularne konserwowanie powłoki, aby utrzymać jej hydrofobowe właściwości i ograniczać tworzenie się zacieków z wapnia na co dzień. W tym celu BLANCO proponuje dwuskładnikowy środek do pielęgnacji BLANCO PuraPlus Liquid Set. W pierwszym etapie na ściereczkę z mikrofibry zadozuj odrobinę startera i równomiernie przetrzyj zlew. Następnie dokładnie osusz powierzchnię zlewozmywaka ceramicznego, miękką ściereczką. Czas na etap drugi i zastosowanie PuraPlus Liquid. Nalej niewielką ilość na papierowy ręcznik i wcieraj w zlew okrągłymi ruchami. Odczekaj 10-15 minut i na koniec wypoleruj ceramikę miękką ściereczką najlepiej z mikrofibry tak aby nie pozostawić smug.

Pamiętaj, że nawet najbardziej odporny i wysokiej jakości materiał można uszkodzi, jeśli obchodzimy się z nim w odpowiedni sposób. Nigdy nie używaj proszków bądź mleczek z drobinkami czyszczącymi, agresywne i wysoko skoncentrowane środki do czyszczenia rur także są nie wskazane. Zawsze posługuj się miękką ściereczką unikaj drucianych szczotek i twardych gąbek.

Jak czyścić i pielęgnować zlew granitowy z Silgranitu?

Kompozyt Silgranitowy to w 80% bardzo twardy granit, a więc wpływa to na jego wyjątkową trwałość i odporność mechaniczną. Duża gęstość głównego składnika sprawia, że materiał ten jest niezwykle przyjemny, gładki w dotyku a komory zlewozmywaka bardzo łatwe w czyszczeniu. Silgranit jest odporny na przebarwienia, jedynie silnie barwiąca żywność, barwniki oraz bardzo twarda woda mogą pozostawić ślady przebarwień i plamy wapienne na powierzchni zlewu. Wszystko to jest do usunięcia bez większych trudności, w krótkim czasie.

Bez wspomnienia o regularności w dbaniu o dobry stan Twojego zlewozmywaka z Silgranitu nie mogło by się obejść. Codzienne chociażby przetarcie podczas zmywania i osuszenie wcale nie jest trudne i uporczywe a może zapobiec nagromadzeniu się wapnia dookoła baterii kuchennej albo sitka. Jeśli akurat gotujesz buraki a wodę odcedzasz do zlewu albo po prostu wylałeś fusy od kawy wprost do komory warto jest od razu zadbać o ewentualne przebarwienia, które mogą się pojawić od tak silnie barwiących produktów. Użyj miękkiej strony gąbki, płynu do mycia naczyń i usuń zacieki po skończonej pracy. Te małe czynności zaprocentują na przyszłość!

Co kilka miesięcy producent zaleca gruntowne czyszczenie połączone z konserwacją. W tym celu powstał BLANCO Antikalk spray przeznaczony do usuwania osadów z wapnia. Jego formuła jest na tyle delikatna, że możesz czyścić nim również baterię kuchenną. Spryskaj Silgranit, poczekaj pięć minut, przetrzyj gąbką, spłucz i wytrzyj do sucha. Na długotrwałe, zaschnięte plamy i zabrudzenia użyj proszku BLANCO Activ. Usuwa zaniedbane plamy po kawie, herbacie czy warzywach. Zamknij korek odpływu, wsyp zawartość saszetki do komory zlewu i rozpuść w gorącej wodzie. Możesz użyć przegotowanej wody z czajnika. Niewielką ilość roztwory pobierz i rozprowadź na krawędziach zlewu i ociekaczu, aby również tamte elementy wyczyścić. Preparat powinien działać przez co najmniej dwie godziny po tym czasie spłucz proszek i wytrzyj zlewozmywak i ociekacz do sucha delikatną ściereczką.

Zlewy stalowe – jak czyścić i pielęgnować stal nierdzewną?

Nowy, świeżo zakupiony stalowy zlew cieszy oko swoim blaskiem i gładką powierzchnią. Warto przeznaczyć trochę czasu i energii, aby ten stan się nie zmienił. Co 3 do 4 tygodni należy użyć dedykowanych przez producenta środków pielęgnujących. Wyjątkiem są zlewozmywaki ze stali Durinox lub z wykończeniem matowym, szczotkowanym i dekor, powstrzymaj się od stosowania środków do polerowania, ponieważ są bardziej wrażliwe na szorowanie. Dla wszystkich pozostałych BLANCO POLISH to doskonały środek do usuwania zadrapań, osadów z wapnia, redukuje pojawianie się odcisków palców i nadaje połysk. Dodatkowo działa jak warstwa ochronna na przyszłość. Jak go używać? Odrobinę nabłyszczacza nałóż na miękką stronę gąbki i wycieraj powierzchnię zlewu wzdłuż kierunku szczotkowania stali, unikaj ruchów kulistych! Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do satynowego wykończenia. W innym wypadku można trwale zmienić strukturę lub poziom połysku. Na koniec dokładnie spłucz i wysusz, polerując aż pozbędziesz się smug.

Jak usunąć uporczywy osad z wapnia na zlewozmywaku ze stali? Naturalnym sposobem jest roztwór octu z wodą w proporcji 1:10. Jeśli to nie pomoże wypróbuj BLANCO Antikalk czyści delikatnie, ale skutecznie.

pixel