Ociekacze

ilość znalezionych towarów: 34
W każdej strefie zmywania prócz dobrego zlewozmywaka i baterii kuchennej musi znaleźć się ociekacz na naczynia. Jest to element, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienne zmywanie. Oczekujemy przede wszystkim, aby korzystanie z niego było wygodne, higieniczne, najlepiej, żeby nie zajmował zbyt dużo przestrzeni na blacie. Ważna jest także prezencja, estetyczny i designerski wygląd, przecież kuchnia to serce domu i niejednokrotnie miejsce spotkań ze znajomymi czy rodziną.

Bardzo często zakupione w marketach plastikowe ociekacze odbarwiają się, wszelkie szczeliny i krawędzie są ciężkie do dokładnego wymycia a działanie wysoką temperaturą odkształca materiał.  Dodatkowo zajmują dużo miejsca, wyglądają mało estetycznie a nieopróżniana regularnie woda z podstawki wydziela nieprzyjemny zapach. Sięgając po metalowe stelaże pojawia się z kolei problem ze rdzą. Jeśli ma być to produkt dobrej jakości warto zastanowić się nad dostępnymi alternatywami.

W naszej ofercie znajdziesz ociekacze, kratki i kosze ociekowe od Villeroy & Boch oraz Blanco.  Wszystkie modele wykonane są ze stali szlachetnej (bądź mają stalowy wkład), łatwej w pielęgnacji i czyszczeniu, wystarczy miękka ściereczka i podstawowe delikatne środki czystości dostępne w każdej kuchni np. płyn do mycia naczyń. Przede wszystkim jest to materiał nierdzewny, będziesz się cieszyć jego użytkowaniem przez lata.

Nie masz zbyt dużej kuchni i zależy ci na oszczędności miejsca na blacie kuchennym a może masz dość widoku kwadratu plastiku obok zlewu? Kosz bądź kratka ociekowa to wybór dla Ciebie. Przeznaczone są do umieszczenia w komorze zlewozmywaka. Woda ścieka bezpośrednio do odpływu, więc nie musisz obawiać się zalanego i napuchniętego blatu. Schowane w komorze zlewu nie zabierają dodatkowej przestrzeni i wyglądają estetycznie. Dodatkowo na przykład na kratce ociekowej możesz rozłożyć i suszyć umyte warzywa, albo położona na blacie kuchennym może stać się podstawką na garnek. Zyskujesz dodatkową powierzchnię funkcjonalną.  Na karcie produktu znajdziesz dokładne wymiary każdego produktu, jeśli posiadasz już zlewozmywak i szukasz jedynie dodatkowych akcesoriów kuchennych, przejrzyj naszą ofertę, na pewno znajdziesz takie które dopasujesz do wymiarów swojego zlewu. Podpowiem Ci, że kratki ociekowe proponowane są do serii zlewozmywaków z kompozytów silgranitowych BLANCO NAYA, ELON XL, ALAROS 6S oraz ceramicznych i silgranitowych BLANCO SUBLINE.

Alternatywą do płaskich ociekaczy nakładanych na blat jest wykonany ze stali szlachetnej pasujący do wszystkich komór pojedynczych i podwójnych z serii BLANCO ZEROX i CLARON (zlewy podwieszane i na równi z blatem), ociekacz posiadający specjalne wyżłobienie, którym woda spływa prosto do zlewu. Do jednokomorowych i dwukomorowych zlewów z serii BLANCO SUPRA, YPSILON, ANDANO, SUBLINE proponujemy ociekacz z czarnego tworzywa lub z tworzywa z wkładem ze stali nierdzewne.

pixel