Korki automatyczne

ilość znalezionych towarów: 41

Korek automatyczny, zatyczka zatrzaskowa, korek typu Push-Push

Drożny odpływ w zlewozmywaku to bardzo ważna rzecz. Często jednak zachodzi konieczność, aby go zamknąć. Rozwiązaniem jest automatyczny korek do zlewu. Nie tak dawno korki miały cylindryczną postać z gumy, którą zakrywano wylot odpływu – obecnie znacznie większą popularnością cieszą się korki automatyczne, zazwyczaj zintegrowane z zestawem odpływowym. Zastosowanie klasycznych zatyczek ogranicza się już praktycznie do stylowych zlewozmywaków typu retro. Korek automatyczny to specjalny zawór, który wkręca się w otwór odpływowy zlewu. Na zewnątrz widoczne są wyłącznie elementy ozdobne w postaci dekoracyjnej rozetki i kopułki korka. Większość tego typu konstrukcji działa na zasadzie mechanizmu Push-Push, który oznacza, że zarówno zamknięcie, jak i otwarcie zaworu odbywa się poprzez wciśniecie pokrywy korka.

Co jest istotne przy zakupie korka automatycznego?

Większość produkowanych zlewów posiada standaryzowany otwór odpływowy, więc niemal wszystkie dostępne korki produkowane są z myślą o tym rozmiarze. Przed dokonaniem zakupu warto jednak sprawdzić czy nasz zlewozmywak faktycznie posiada odpływ w tym samym rozmiarze. Niezwykle istotne jest również dopasowanie korka do konstrukcji zlewu. Zupełnie inne korki stosuje się bowiem do zlewów z przelewem niż do zlewów bez otworu przelewowego. Zadaniem tych pierwszych jest zabezpieczenie przed przypadkowym przelaniem się wody przez brzeg zlewozmywaka (np. w przypadku gdy zapomnimy zakręcić kran). Otwór przelewowy musi być połączony specjalnym przewodem z odpływem i do tego właśnie potrzebny jest korek automatyczny wyposażony w specjalne przyłącze

 

Korek do zlewu Franke

Zastanawiasz się, dlaczego nowoczesne korki automatyczne są akcesoriami tak popularnymi w aranżacjach nowoczesnych kuchni? To bardzo proste! Ponieważ automatyczny korek czy korek do zlewu Franke posiadają wiele zalet, które sprawiają, że są niezastąpione w kuchni. Jakie to zalety? Przede wszystkim w bezpieczny sposób zarządzają odpływem wody w kuchni, są wygodne, higieniczne i funkcjonalne. Korki dostępne w kolekcji completo pozwalają na automatyczne otwieranie i zamykanie odpływu zlewu, dzięki zastosowaniu higienicznych materiał gwarantują bezpieczeństwo w Twojej kuchni, posiadają estetyczny wygląd, zapewniają ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami a także znacząco przyczyniają się do oszczędności wody, dbając o środowisko jak również portfel domowników. Zamontuj korek do zlewu Franke, a wystarczy lekki dotyk, aby skorzystać z wygodnej funkcji otwierania lub zamykania odpływu w Twojej kuchni.

Korek automatyczny w zlewie

Korki automatyczne Franke dostępne w kolekcji completo stanowią idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz kuchennych. Korek do zlewu Franke zaprojektowany został z myślą o wygodzie i precyzji użytkowników, dzięki czemu te innowacyjne korki automatyczne podkreślają funkcjonalność i estetykę zlewu w każdej kuchni. Korki automatyczne Franke dostępne w naszej kolekcji wyróżniają się doskonałą precyzją działania. Funkcja automatycznego otwierania i zamykania korka zlewozmywaka sprawia, że korzystanie ze zlewu staje się niezwykle łatwe i komfortowe dla wszystkich domowników, niezależnie od wieku. Wystarczy delikatne dotknięcie korka automatycznego, aby dostosować przepływ wody według własnych potrzeb! Korek do zlewu Franke to nie tylko funkcjonalne narzędzie, ale również designerski element wyposażenia kuchni, który wprowadzi świeży i nowoczesny wygląd do Twojej kuchni.

pixel