Deski do krojenia, deski do krojenia drewniane i zestaw deski do krojenia

ilość znalezionych towarów: 65

Zastanawiasz się jaką deskę do krojenia najlepiej wybrać do kuchni?

Krojenie mięsa, siekanie warzyw bez deski do krojenia? Jest to wręcz niewyobrażalne! W każdej kuchni na pewno znajdziemy co najmniej jedną deskę do krojenia jeśli nie cały zestaw desek do krojenia. Regułą staje się, że posiadamy kilka desek do krojenia, różnej wielkości i z różnego typu tworzywa. Możemy wybierać między deskami do krojenia drewnianymi, deskami do krojenia szklanymi bądź deskami do krojenia z tworzyw sztucznych. Wybór jest naprawdę szeroki, którą więc kupić?

Deska do krojenia, deska drewniana do krojenia i deski do krojenia szklane

Deski do krojenia drewniane...

Drewniana deska do krojenia to najbardziej tradycyjny wybór. Drewno jest materiałem naturalnym stosowanym w gospodarstwie od wieków i znanym ze swoich właściwości antybakteryjnych, na jego powierzchni bakterie nie rozmnażają się i są neutralizowane. Deski do krojenia z drewna bukowego, deski do krojenia drewniane jesionowe czy deski do krojenia drewniane z orzecha są bardzo twarde a zatem i trwałe! Odpowiednio pielęgnowane posłużą na długie lata użytkowania. Ważnym plusem jest również to, że podczas krojenia noże na drewnie nie tępią się. Pamiętaj tylko, że drewniana deska do krojenia nie można być myta w zmywarce, a żeby zachowała dobrą kondycję należy deskę drewnianą co jakiś czas posypać solą – usunie przykre zapachy, działa bakteriobójczo oraz smarować olejem jadalnym – dzięki czemu deski bukowe, deski orzechowe czy deski bambusowe impregnujemy Mały wysiłek raz na jakiś czas, a deska posłuży na dłużej! Villeroy & Boch produkuje deski z drewna bukowego, orzecha amerykańskiego, niezwykle twarde i eleganckie. Ciemny odcień orzecha pięknie skomponuje się zarówno z ciemnymi zlewozmywakami granitowymi jak i białym zlewem z klasycznej ceramiki. Drewno w kuchni to uniwersalny dodatek dla każdego!

Deska z tworzywa sztucznego

Deski z tworzyw sztucznych to drugi zaraz po deskach drewnianych najczęstszy wybór... Nie posiadają naturalnej powłoki antybakteryjnej więc wymagają większej staranności w czyszczeniu i pielęgnacji. Plusem jest to, że deski do krojenia z tworzywa sztucznego można myć w zmywarce i stosować silniejsze środki myjące, które pomogą zniszczyć ewentualne bakterie. Większość z tworzyw sztucznych, z których wykonuje się deski do krojenia nie pochłaniają zapachów, co odróżnia je od desek do krojenia drewnianych.

Plastik jest materiałem lekkim, ale jednocześnie dość miękkim przez co po dłuższym czasie użytkowania mogą powstać na niej rysy i staną się mało estetyczne. Dlatego, aby dłużej posłużyła warto wybrać dobrej jakości plastik o większej twardości. Miękkość materiału powoduje, że noże nie tępią się w kontakcie z deską do krojenia z tworzywa sztucznego. Nowoczesne tworzywa sztuczne są łatwe w obróbce, mogą występować w różnych kształtach i kolorach. Warto jest zaopatrzyć się w kilka desek do krojenia o odmiennej kolorystyce i każdą przeznaczyć do kontaktu z inną żywnością. Do warzyw, mięsa, nabiału... pozwoli to na utrzymanie lepszej higieny w Twojej kuchni!

Kilka modeli desek do krojenia od BLANCO to deski z białego tworzywa sztucznego oraz drewna bukowego, przystosowane do zlewozmywaków klasycznie wpuszczanych w blat z jedną komorą i ociekaczem. Deska do krojenia

może być swobodnie przesuwana po krawędziach zlewozmywaka co gwarantuje swobodę podczas prac kuchennych. Deski do krojenia pasują do zlewozmywaków z kompozytów granitowych marki BLANCO METRA, BLANCO ZIA, CLASSIC stalowych BLANCO LANTOS.

Deska do krojenia ze szkła hartowanego

Szklane deski do krojenia to ostatnia z alternatyw. Wykonane z odpornego szkła hartowanego są bardzo twarde. Niestety jednocześnie tępią noże kuchenne. Podstawową zaletą materiałów wykonanych ze szkła jest ich higieniczność, są antybakteryjne i przede wszystkim łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo deski do krojenia ze szkła hartowanego można myć w zmywarce. Szklana deska do krojenia nie będzie wsiąkała wody, szybko wyschnie po umyciu, a przygotowywane na niej potrawy nie pozostawią smaku i zapachu. Deski do krojenia szklane często występują z ciekawą grafiką, przez co bardzo ładnie prezentują się jako akcesoria kuchenne!

W kolekcji Completo.pl znajdziesz wiele modeli desek do krojenia drewnianych od producenta Villeroy & Boch oraz od marki Blanco wykonanych z tworzywa sztucznego, desek szklanych i desek drewnianych. Z łatwością dopasujesz deski do krojenia rozmiarem i kształtem do każdego zlewozmywaka! Dla okrągłych komór zlewu, producent BLANCO proponuje czarną deskę szklaną pasująca na przykład do BLANCO RONIS, bądź półokrągłe z drewna bukowego deski przypisane do serii BLANCO RONDOSOL, RONDOVAL, RONDOSET. Wybierz odpowiednią deskę do krojenia bądź dopasuj swój wybór bezpośrednio do serii zlewu BLANCO lub Villeroy & Boch, który posiadasz w swoim wnętrzu!

pixel