Silniki do okapów

ilość znalezionych towarów: 9

Praca okapu kuchennego możliwa jest dzięki silnikowi elektrycznemu, który zazwyczaj umieszczony jest wewnątrz urządzenia. Wiele modeli okapów oferuje możliwość podłączenia silnika zewnętrznego, dzięki czemu okap w kuchni pracuje praktycznie bezgłośnie, a turbina zewnętrzna zamontowana jest poza pomieszczeniem.
W tradycyjnym okapie w zależności od wybranego trybu pracy, czyli jej intensywności zwiększa się lub zmniejsza poziom generowanego hałasu (każdy bieg silnika generuje określoną wartość decybeli – w skrócie im wyższe przełożenie, tym głośniejsza jest jego praca). Jeżeli jednak zdecydujemy się na montaż silnika zewnętrznego, a tym samym odseparujemy się od źródła hałasu, sytuacja wygląda diametralnie inaczej, ponieważ w Twojej kuchni zapanuje błoga cisza.

Istota działania silnika zewnętrznego do okapu

Silnik zewnętrzny montuje się poza okapem. Rozróżnia się silniki zewnętrzne do okapów montowane wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Silniki montowane wewnątrz budynku można umieścić w garażu, na strychu, w piwnicy lub w dowolnym innym mało używanym pomieszczeniu, gdzie praca silnika nie będzie nam przeszkadzać. Turbina podłączona jest do okapu przewodem elektrycznym i z tego poziomu urządzenie jest włączane i wyłączane. Turbiny zewnętrzne montowane poza budynkiem to m.in. silniki elewacyjne i dachowe.

Zalety silników zewnętrznych do okapów


Efektem montażu silnika zewnętrznego do okapu kuchennego jest ograniczenie akustyki jego pracy do absolutnego minimum. Po jego włączeniu (przyciskiem lub pilotem) silnik zaczyna pracować w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku. Okap zasysa wtedy powietrze w kuchni niemalże bezszelestnie. To atut nie do przecenienia, ponieważ poziom generowanego hałasu (oprócz wydajności) jest kluczowym parametrem przy wyborze konkretnego modelu okapu. Pozwala to na komfortowe gotowanie bez zbędnego hałasu nawet na najwyższym biegu silnika, a i tak wilgoć, tłuszcz i nieprzyjemna woń zostaną usunięte z kuchni w okamgnieniu. To również doskonałe rozwiązanie dla aneksów kuchennych, gdzie codzienne czynności w kuchni nie przeszkadzają innym domownikom w przyległym pokoju.

    pixel