Okap skośny i okap przyścienny skośny

ilość znalezionych towarów: 69

To coraz częściej wybierany model. Zachwyca kształtem oraz głębokością — często nieprzekraczającą 35 cm. Okapy przyścienne skośne zapewniają wysoki komfort pracy i są łatwe w czyszczeniu

Okapy kuchenne i okapy kuchenne przyścienne skośne... dopasuj okap skośny według koloru, tak aby wpasował się w Twoją aranżację.

Na completo.pl znajdziesz okapy przyścienne skośne w kilku wariantach kolorystycznych. Wybierz swój wymarzony okap: biały, czarny, srebrny lub kremowy. Okapy kuchenne przyścienne skośne to jedne z najpopularniejszych modeli. Idealnie wpasują się w nowoczesne wnętrza, nadając im charakteru. Dostępne modele o szerokości zabudowy od 60 do 90 cm. Okap skośny oprócz swoich oczywistych funkcji jest fantastycznym elementem wystroju kuchni.

Na jakiej wysokości montujemy okap przyścienny skośny?
W zależności od danego modelu i zaleceń producenta. Przyjmuje się, że średnia wysokość nad kuchenką gazową to: 50 - 60 cm. Nad płytą elektryczną: 50 cm. Złe umiejscowienie okapu będzie niekorzystnie wpływało na jego wydajność. Minimalna wysokość określona jest w zależności od rodzaju płyty lub kuchenki. Przed montażem zawsze zapoznaj się z instrukcją obsługi.

Dlaczego okap w kuchni jest niezbędny?
W funkcjonalnej kuchni nie może zabraknąć okapu kuchennego. Jego zadaniem jest eliminowanie zapachów, wilgoci, pochłanianie tłuszczy i innych substancji z powietrza. Okap kuchenny podwyższa komfort gotowania i zapobiega skraplaniu się pary wodnej na szybach. Jeśli nie posiadamy okapu – wszystkie opary kuchenne osiadają na meblach, ścianach i tekstyliach. Ważne, aby okap był dopasowany do Twojego stylu gotowania. Efektywne działanie zapewni okap co najmniej tej samej szerokości co kuchenka gazowa/płyta elektryczna lub szerszy (+10/20 cm).

pixel