Okap przyścienny, okap przyścienny tuba i okap kuchenny przyścienny

ilość znalezionych towarów: 199

Okapy przyścienne inaczej nazywane są również okapami kominowymi. To najbardziej uniwersalne okapy! Sprawdzą się w praktycznie każdym stylu i wnętrzu. Okapy w kształcie tuby lub litery T są bardzo eleganckie i ponadczasowe. Okap przyścienny może pracować jako wyciąg z podłączeniem do komina lub jako pochłaniacz tworząc obieg zamknięty w kuchni. W drugim przypadku należy upewnić się, że w zestawie znajduje się filtr węglowy lub dokupić dedykowany do okapu.

Okap przyścienny prostokątny, okap przyścienny skośny i okapy przyścienne okrągłe... dopasuj okap przyścienny według koloru, tak aby wpasował się w Twoją aranżację.

W ofercie Completo.pl znajdziesz okapy przyścienne w kilku wariantach kolorystycznych. Wybierz swój wymarzony okap: biały, czarny, srebrny, miedziany lub złoty. Okapy kuchenne przyścienne idealnie wpasują we wszystkie wnętrza, dodając im charakteru. Dostępne modele o szerokości zabudowy od 40 do 90 cm. Okap przyścienny oprócz swoich oczywistych funkcji jest fantastycznym elementem wystroju kuchni.

Na jakiej wysokości montujemy okap przyścienny?
W zależności od danego modelu i zaleceń producenta okap przyścienny należy zamontować na wyznaczonej wysokości. Przyjmuje się, że średnia wysokość nad kuchenką gazową to: 70 - 75 cm. Nad płytą elektryczną: 60 - 70 cm. Złe umiejscowienie okapu będzie niekorzystnie wpływało na jego wydajność. Minimalna wysokość określona jest w zależności od rodzaju płyty lub kuchenki. Przed montażem zawsze zapoznaj się z instrukcją obsługi.

Dlaczego okap w kuchni jest niezbędny?
W funkcjonalnej kuchni nie może zabraknąć okapu kuchennego. Jego zadaniem jest eliminowanie zapachów, wilgoci, pochłanianie tłuszczy i innych substancji z powietrza. Okap kuchenny podwyższa komfort gotowania i zapobiega skraplaniu się pary wodnej na szybach. Jeśli nie posiadamy okapu – wszystkie opary kuchenne osiadają na meblach, ścianach i tekstyliach. Ważne, aby okap był dopasowany do Twojego stylu gotowania. Efektywne działanie zapewni okap co najmniej tej samej szerokości co kuchenka gazowa/płyta elektryczna lub szerszy (+10/20 cm).

Okap okrągły przyścienny

Zastanawiasz się, dlaczego nowoczesne okapy przyścienne są sprzętem AGD tak popularnym podczas przygotowywania aranżacji modnych kuchni oraz salonów z aneksem kuchennym? To bardzo proste! Ponieważ okap okrągły przyścienny z kolekcji completo posiada wiele zalet, które sprawiają, że doskonale spełniają funkcję usuwania zapachów i dymu z kuchni, ale także stanowią elegancki element dekoracyjny wnętrza, wprowadzając nowoczesny charakter do każdej przestrzeni kulinarnej. Jakie to zalety? Przede wszystkim okapy przyścienne z naszej kolekcji pozwalają na efektywne usuwanie zanieczyszczeń, odpowiednią regulację mocy, cichą pracę pozwalającą na komfort podczas gotowania jak również niezwykle funkcjonalny akcent w kuchni! To wszystko sprawia, że okapy przyścienne stanowią znakomite rozwiązanie do efektywnego usuwania zanieczyszczeń z powietrza oraz nieprzyjemnych zapachów podczas gotowania w kuchni. Dzięki zaawansowanej technologii odsysania, okapy okrągłe przyścienne skutecznie eliminują zapachy, wilgoć i dym sprawiając, że kuchenne środowisko jest zawsze świeże i przyjemne.

Okap przyścienny czarny

Nowoczesne okapy przyścienne nie tylko skutecznie oczyszczą powietrze w Twojej kuchni, ale także stanowić będą designerski element aranżacji każdego kuchennego wnętrza. Szczególną popularne w kolekcji completo są okapy przyścienne w okrągłym designie, czyli okapy okrągłe przyścienne łączące w sobie estetykę i wysoką efektywność. Nowatorski design okrągłych okapów przyściennych stanowi niepowtarzalny element, który przyciąga spojrzenia i nadaje charakter całemu wnętrzu. To wszystko sprawia, że okapy przyścienne zapewniają świeże i zdrowe środowisko, eliminując uciążliwe zanieczyszczenia kuchenne. Co niezwykle ważne dla wszystkich tych, którzy planują montować okap przyścienny samodzielnie, montaż okapu przyściennego jest szybki i prosty, co pozwala na błyskawiczną instalację. Łatwość w utrzymaniu czystości sprawia, że Twój okap zawsze prezentuje się doskonale. Filtry łatwo się demontuje, co ułatwia ich regularne czyszczenie.

Okap okrągły

Czy wiesz, że historia okapów przyściennych sięga wiele dekad wstecz i jest przykładem ewolucji oraz designu w kuchennych wnętrzach. Początki okapów przyściennych sięga już czasów starożytnych, kiedy zaczęto stosować okapy w celu usuwania dym oraz oparów z kuchni. Wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej, okapy przyścienne zaczęły być produkowane masowo. Wtedy też pojawiły się pierwsze modele okrągłe, które miały za zadanie skutecznie usuwać dym i opary z kuchni. Okap okrągły stanowił ogromny krok w kierunku poprawy jakości powietrza w kuchniach, ale również w modnym designie wnętrza. W XX wieku, okapy przyścienne zaczęły się jeszcze szybciej rozwijać! Pojawiły się nowoczesne okapy okrągłe o dużej mocy, wyposażone w skuteczniejsze filtry oraz innowacyjne funkcje. To wszystko sprawiło, że okap przyścienny jest nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny, dzięki czemu dodaje stylu każdej nowoczesnej kuchni.

Okap przyścienny biały

Chcesz poznać ekspercką opinię na temat okapów przyściennych czyli sprzętu AGD, który przez lata stał się symbolem wygody i funkcjonalności w nowocześnie wyposażonych kuchniach? Obecnie okap okrągły stanowi nieodłączny element wyposażenia nowoczesnej kuchni, zapewniając nie tylko skuteczną wentylację, ale także dodając stylu i elegancji aranżacji wnętrza. Okapy przyścienne w kształcie tuby lub okapy okrągłe to nie tylko urządzenia wentylacyjne, ale także dodatki dekoracyjne, które nadają charakter każdej designerskiej kuchni. Zaokrąglone kształty okapu i nowoczesny design sprawiają, że okapy okrągłe stanowią atrakcyjną ozdobę, pasującą zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Ale piękny wygląd to nie wszystko! Okapy przyścienne w kształcie tuby a także okap okrągły cechują się wysoką wydajnością, skutecznie usuwając brzydkie zapachy, wilgoć i opary z kuchni w bardzo krótkim czasie.

pixel