Okap wyspowy, okapy nad wyspę i okap wyspowy sufitowy

ilość znalezionych towarów: 150

Jeśli zakładamy, że okap wyspowy będzie pracował jako wyciąg, musimy upewnić się, że posiadamy odpowiedni kanał wentylacyjny w suficie. Jeśli planujemy zakup okapu wyspowego z funkcją pochłaniacza, należy dokupić lub sprawdzić, czy jest w zestawie dedykowany filtr węglowy do okapu wyspowego.

Okap wyspowy złoty, okap wyspowy miedziany i okap nad wyspę czarny... dopasuj okap wyspowy według koloru, tak aby wpasował się w Twoją aranżację.

W kolekcji completo.pl znajdziesz okapy wyspowe w wielu wariantach kolorystycznych. Złoty, czarny, biały, miedziany, różowy, srebrny, zielony czy granatowy. Okapy kuchenne wyspowe to jedne z najbardziej designerskich modeli. Okapy nad wyspę są idealne do nowoczesnych wnętrz z charakterem! Okap wyspowy mocowany jest do sufitu, tuż nad wyspą kuchenną. Oprócz swoich oczywistych funkcji jest fantastycznym elementem wystroju kuchni.

Na jakiej wysokości montujemy okap wyspowy?

Okap montujemy w zależności od danego modelu i zaleceń producenta. Przyjmuje się, że średnia wysokość nad kuchenką gazową to: 70 - 75 cm, a nad płytą elektryczną: 60 - 70 cm. Złe umiejscowienie okapu wyspowego będzie niekorzystnie wpływało na jego wydajność. Minimalna wysokość określona jest w zależności od rodzaju płyty lub kuchenki. Przed montażem zawsze zapoznaj się z instrukcją obsługi.

Dlaczego okap wyspowy w kuchni jest niezbędny?

W funkcjonalnej kuchni nie może zabraknąć okapu kuchennego. Zadaniem okapu wyspowego jest eliminowanie zapachów, wilgoci, pochłanianie tłuszczy i innych substancji z powietrza! Okap kuchenny podwyższa komfort gotowania i zapobiega skraplaniu się pary wodnej na szybach. Jeśli nie posiadamy okapu, wszystkie opary kuchenne osiadają na meblach, ścianach i tekstyliach. Ważne, aby okap wyspowy był dopasowany do Twojego stylu gotowania. Dlaczego? Ponieważ efektywne działanie zapewni okap co najmniej tej samej szerokości co kuchenka gazowa/płyta elektryczna lub szerszy (+10/20 cm).

pixel