Okapy blatowe

ilość znalezionych towarów: 19

Okap blatowy – najnowsza propozycja wśród okapów kuchennych


Okapy blatowe to jedna z najciekawszych nowości wśród kuchennego sprzętu AGD. Mamy do czynienia z innowacyjnym podejściem konstrukcyjnym, ponieważ rewolucyjnie zmieniono miejsce montażu okapu. Nie jest on zainstalowany nad płytą grzewczą czy w jej bezpośrednim sąsiedztwie, ale jest umiejscowiony w blacie kuchennym lub nad nim tuż przy płycie grzewczej. Niektóre modele okapów montuje się w blacie na stałe (wzdłuż płyty grzewczej), a inne tylko się z niego wysuwają na czas pochłaniania oparów. Innym ciekawym rozwiązaniem jest okap zintegrowany z płytą grzewczą. Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo naczyń, okapy te są niezwykle skuteczne i pochłaniają opary z prędkością nawet 4m/s. Okapy montowane w blacie pracują w trybie zamkniętym. Znajdując się blisko płyty grzewczej szybko i efektywnie pochłaniają zapachy i tłuszcz wydobywające się z przyrządzanych potraw. Dzieje się tak dlatego, że powietrze ma do przebycia znacznie krótszy dystans z garnka do okapu, niż w przypadku tradycyjnych urządzeń montowanych nad kuchenką.

 

Nowoczesne okapy kuchenne blatowe

Okapy kuchenne blatowe to innowacyjne okapy do minimalistycznych oraz modernistycznych wnętrz, które montujemy bezpośrednio na blacie kuchennym. Najczęściej okap kuchenny blatowy ukryty jest w specjalnie zaprojektowanym do tego celu otworze w blacie. Okap kuchenny w blacie poza małymi wymiarami zapewnia skuteczne usuwanie zapachów, dymu oraz pary, które powstają podczas codziennego gotowania! Okap kuchenny blatowy wysuwany jest coraz częściej stosowany w kuchniach, ponieważ coraz częściej nowoczesne mieszkania to mikro apartamenty lub salony z aneksem kuchennym, w którym nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby zainstalować klasyczny okap wiszący lub duży okap wyspowy. Blatowe okapy kuchenne dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorach. Do najpopularniejszych należą okap kuchenny blatowy czarny, okap kuchenny blatowy biały oraz okap kuchenny blatowy złoty. Duża gama kolorów pozwala na dostosowanie kuchennego okapu blatowego do różnych rozmiarów kuchenek jak również blatu kuchennego.

Okapy kuchenne blatowe odmienią Twoje wnętrze

Kuchenne okapy blatowe poza różnymi kolorami oraz formami występują także w kilku stylach, dzięki czemu każdy może dopasować okap do kuchni blatowy do aranżacji swojego wnętrza. Do najpopularniejszych należą minimalistyczne okapy blatowe, które posiadają proste kształty jak również proste linie, które wpisują się w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza! Modne w ostatnim czasie są również okapy blatowe z klasycznymi zdobieniami i dekoracjami. Taki styl okapu będzie najlepszym rozwiązaniem do kuchni w stylu rustykalnym lub w stylu retro. To nie koniec! Okapy blatowe z metaliczną powłoką będą idealnie wkomponowane do nowoczesnych wnętrz oraz przemysłowych kuchni urządzonych w stylu industrialnym oraz stylu loft. Występują również okapy blatowe w kształcie litery T lub okapy blatowe w kształcie litery L. Takiego typu okapy najczęściej umieszcza się nad kuchenką oraz zlewem, co pozwala na skuteczne usuwanie zapachów i pary z tych dwóch kluczowych miejsc w kuchni.

 

 

    pixel