Zlewozmywaki ceramiczne czy z silgranitu? Co powinniśmy wiedzieć dokonując wyboru

2018-09-05

zlewozmywaki ceramiczne

Zarówno zlewozmywaki ceramiczne jak i te z silgranitu cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na zakup?


Zlewozmywaki ceramiczne

Największą wadą tej opcji jest dość wysoka cena, natomiast przy założeniu, że produkt ma nam służyć przez wiele lat (okres gwarancji jest zwykle bardzo długi), inwestycja jest jak najbardziej uzasadniona. Zlewozmywaki ceramiczne produkowane są z gliny wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze (około 1500°C). Efektem końcowym jest gładkie, twarde i wytrzymałe tworzywo, dzięki któremu armatura jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, wysoką i niską temperaturę oraz działanie środków chemicznych - nie musimy zatem obawiać się pęknięć, odprysków, zarysowań czy odbarwień. Gładka, pokryta szkliwem powierzchnia sprawia, że armatura jest odporna na osady, niezwykle łatwa w czyszczeniu, a w związku z tym - higieniczna. Większość producentów oferuje zlewozmywaki ceramiczne w kolorze białym lub kremowym, choć na rynku coraz częściej pojawiają się również inne opcje, dzięki którym możliwe jest dopasowanie zlewozmywaka do kolorystyki naszego wnętrza. Musimy jednak pamiętać, że ze względu na dużą gęstość użytego materiału, zlewozmywaki ceramiczne są dosyć ciężkie, co utrudnia ich montaż.

zlewozmywaki ceramiczne


Zlewozmywaki z silgranitu

Silgranit to tworzywo składające się w większości z czystego granitu (80%) z domieszką akrylu i kolorowego pigmentu. Podobnie jak ceramiczne, zlewozmywaki z silgranitu cechuje duża odporność na wszelkiego rodzaju uderzenia, zarysowania, wysoką temperaturę (do 280°C) i większość substancji chemicznych - nie zaleca się czyszczenia ich jedynie środkami zawierającymi chlor lub amoniak. W wyniku użytkowania, ze względu na lekko porowatą powierzchnię, z czasem może pojawić się na zlewozmywaku osad (kamień), który łatwo usunąć przy pomocy octu lub specjalnie przeznaczonych do tego środków. Zdecydowaną zaletą zlewów z silgranitu jest ich bogactwo kolorystyczne i efektowny wygląd, który z łatwością dopełni aranżację każdego wnętrza. Wadą, podobnie jak w przypadku ceramiki, jest dość wysoka cena i ciężar tworzywa- do montażu potrzebna jest szafka ze specjalnie wzmocnioną konstrukcją.

zlewozmywaki ceramiczne


 To najważniejsze cechy zlewozmywaków ceramicznych i silgranitowych, które powinniśmy znać, decydując się na zakup. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu- nasi eksperci z przyjemnością doradzą, rozwieją wątpliwości i podzielą się wiedzą, by pomóc w dokonaniu najkorzystniejszego w konkretnym przypadku wyboru.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel