Vintage w roli głównej: kolekcje łazienkowe Amadea i Hommage od Villeroy & Boch

2017-11-18


Najwyższej jakości materiały, stylowe wzornictwo i elegancki „vintage look” – takie są łazienkowe kolekcje premium Amadea i Hommage od Villeroy & Boch. Wystarczy rzut oka, aby docenić pomysłowość projektantów, którzy czerpiąc inspirację z przeszłości, stworzyli przedmioty odpowiadające na potrzeby współczesnego człowieka. Amadea i Hommage to niezwykle udany mariaż tradycji z nowoczesnością, który zachwyca ponadczasową elegancją.


Podobno najbardziej lubimy piosenki, które znamy. I nie jest to tylko cytat z kultowego „Rejsu”, ale naukowo udowodniony fakt. Ludzki mózg kocha powtórzenia i rzeczy, z którymi miał już do czynienia. To wyjaśniałoby dlaczego vintage – odwołujący się do trendów znanych z przeszłości – zyskał taką popularność i na dobre zagościł w naszych wnętrzach. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji Amadea i Hommage. Inspirowane stylem znanym z pierwszych lat XX w. tworzą niezwykłe współczesne łazienki.


Amadea, czyli szyk w czystej postaci

Proste i stylowe kształty oraz dekoracyjna ceramika – taka właśnie jest Amadea. Jej projektanci umiejętnie nawiązali do klasycystycznej stylistyki kojarzonej z pierwszą dekadą XX w. Uwagę przykuwa szczególnie stojąca na postumencie umywalka, której wyszukany design sprawdzi się w każdym łazienkowym wnętrzu.
Inne produkty z kolekcji to umywalki nablatowe, a także stojące i podwieszane miski ustępowe i bidety. Wszystkie elementy ceramiczne zostały pokryte szkliwem CeramicPlus, które znacząco ułatwia ich utrzymanie w czystości.
Hommage: secesyjny retro luksus

Hommage to kolekcja, która korzeniami sięga przełomu XIX w. i XX w. Elegancki secesyjny design przenosi nas do świata fin de siècle, zachowując jednocześnie wszelkie nowoczesne funkcjonalności. Cechą charakterystyczną tej linii jest stopniowany detal, który niczym listwa dekoracyjna, okala wszystkie elementy kolekcji. Wolnostojąca wanna wykonana z długo utrzymującego ciepło Quarylu® zapewnia optymalny komfort kąpieli. Również w przypadku tej linii zastosowano szkliwo CeramicPlus. Na szczególną uwagę zasługują stylowe meble łazienkowe. Dostępne w dwóch opcjach kolorystycznych, w bieli i w kolorze orzecha, posiadają blaty wykonane z karraryjskiego lub czarnego marmuru. W rezultacie, meble idealnie komponują się z ceramiką łazienkową, przywołując ducha pierwszych lat minionego stulecia.
Kolekcje Amadea i Hommage od Villeroy & Boch umiejętnie czerpią z najlepszych wzorców znanych z mieszczańskich domów Londynu, Paryża czy Berlina z przełomu wieków. Ponadczasowa elegancja łączy się w nich z nowoczesną funkcjonalnością, tworząc komfortową przestrzeń łazienkową z odrobiną retro luksusu.

Podziel się ze znajomymi

Google+
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel