Szukasz idealnego okapu kuchennego? Zobacz najmodniejsze modele

2020-12-03

Jaki okap kuchenny wybrać? Poznaj rodzaje okapów do kuchni.

 

1. Okap kuchenny przyścienny, przyścienny skośny lub przyścienny okrągły.

To okapy montowane na ścianie. Do wyboru w różnych kształtach (odwrócona litera T, w formie tuby lub skośne), szerokościach i wydajnościach. Okap przyścienny skośny jest coraz częściej wybieranym modelem. Zachwyca kształtem oraz głębokością — często nieprzekraczającą 35 cm. Okapy kuchenne w kształcie tuby są bardzo eleganckie i ponadczasowe. Sprawdzą się kuchni minimalistycznej i nowoczesnej. Pasują także do pomieszczeń urządzonych w stylu soft loft.

* Okap przyścienny skośny montujemy na wysokości 50 – 60 cm nad kuchenką gazową. 50 cm nad kuchenką elektryczną. Pozostałe przyścienne okapy na wysokości 70 – 75 cm nad kuchenką gazową. 60 – 70 cm nad kuchenką elektryczną.

 

 

2. Okap kuchenny do zabudowy

Okap kuchenny podszafkowy to świetne rozwiązanie, jeśli szukamy dyskrecji. Okapy do zabudowy montowane są w górnej szafce w ciągu mebli kuchennych. Wybierane najczęściej do małych kuchni. Pomimo niewielkich rozmiarów sprzęt ten spełnia swoją funkcję. Skutecznie pochłaniają wilgoć, tłuszcz i zapachy nie rzucając się przy tym w oczy. Z łatwością wpasujemy je w każdy styl kuchni.

* Okap do zabudowy montujemy 60 – 65 cm nad kuchenką gazową. 50 cm nad kuchenką elektryczną.

 

 

3. Okap kuchenny teleskopowy

Montowany pod szafką zajmuje bardzo mało miejsca. Okap kuchenny teleskopowy można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Przednia część jest wysuwana, w ten sposób powiększa się płytę pochłaniającą. Ten rodzaj okapów polecany jest do małych kuchni.

* Okap kuchenny teleskopowy montujemy tak samo, jak w przypadku okapu kuchennego do zabudowy. 60 – 65 cm nad kuchenką gazową i 50 cm nad płytą elektryczną.

 

 

4. Okap kuchenny wyspowy

Bardzo popularne okapy montowane nad wyspą kuchenną do sufitu. W wielu kształtach i kolorach do wyboru. Okrągłe, w kształcie odwróconej litery T czy dekoracyjne. Okapy kuchenne wyspowe to jedne z najbardziej designerskich modeli. Idealne do nowoczesnych wnętrz.

* Okap kuchenny wyspowy montujemy 70 – 75 cm nad kuchenką gazową. 60 – 70 cm nad elektryczną.

 

 

5. Okap kuchenny sufitowy

Praktycznie niezauważalny i oszczędzający miejsce okap. Pełna dyskrecja — zamontowane na jednej linii z sufitem lub w zabudowie sufitu podwieszanego. Świetnie wpasowują się w kuchnie w stylu nowoczesnym. Konsultacja z projektantem będzie dobrym rozwiązaniem przed zakupem.

 

 

6. Okap blatowy

Pochłaniacz znajduje się na poziomie blatu roboczego. Widoczna jest jedynie listwa. Uruchamiane dotykowo lub za pomocą pilota. Wysuwają się na czas intensywnego gotowania, po skończonej pracy „znikają” w przestrzeni blatu. Zajmują mało miejsca, są bardzo wydajne i skuteczne. Okap blatowy może być również zintegrowany z płytą indukcyjną. To rozwiązanie jest bardzo kompaktowe, wydajne i komfortowe w użyciu.

 

Okapy kuchenne blatowe dostępne niedługo na completo.pl

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel