Przegląd stolików kawowych - inspiracje.

2021-04-01

Niezbędny element wyposażenia salonu — stolik kawowy.

Stolik kawowy to pozycja obowiązkowa w każdym dobrze urządzonym pokoju dziennym. Ten użyteczny mebel potrafi zaskoczyć swoją funkcjonalnością podczas niezapowiedzianej wizyty gości czy wieczornego relaksu.

Stolik kawowy ma spory wpływ na wygląd całej aranżacji. „Domyka” wystrój pokoju dziennego.

 

Stolik owalny: Intesi Irun

 

Jak dobrać stolik kawowy do kanapy/narożnika?

Najważniejsze jest, aby nasz stolik nie przewyższał wysokości kanapy. Najlepiej, jeśli jest jej wysokości lub niższy. Dzięki temu będziemy mogli wygodnie sięgać po położone na nim przekąski czy napoje. Jeśli w pokoju dziennym spędzamy dużo czasu, warto zaopatrzyć się w stolik kawowy z szufladami, półką lub z gazetnikiem. To bardzo praktyczne rozwiązanie idealnie nada się do odłożenia notatek, prasy i książek.

Stolik modułowy: Actona Katrine

 

Ważna jest również jego szerokość. Zbyt duży stolik nie może przytłaczać małej przestrzeni. Mały stolik zginie w przestronnym pokoju dziennym.

 

Stolik z okrągłym blatem: Actona Alisma

 

Dobierz stolik kawowy według stylu urządzanego pomieszczenia i swoich preferencji. Możesz postawić na elegancki, spójny z całym wyposażeniem wnętrza stolik. Dobranie kontrastującego z resztą mebli stolika spowoduje, że będzie się on wyróżniał na tle pozostałej zabudowy.

Stolik kawowy z szerokim, prostokątnym blatem idealnie nada się do większych pomieszczeń. Pozwoli to na swobodne położenie większych talerzy i kubków podczas spotkania z przyjaciółmi.

 

Stolik z prostokątnym blatem: Intesi Victoria

 

Modułowe stoliki kawowe (np. potrójne) przydadzą się w nieustawnych pomieszczeniach lub przy sporej wielkości salonach. Dzięki temu rozwiązaniu możemy swobodnie je przestawiać lub nakładać jeden na drugi, gdy są nieużywane. W przypadku posiadania dużego narożnika mamy możliwość sięgnięcia do stolików z każdego miejsca. Wybierając zestaw stolików, możemy wykorzystać go również w kilku pomieszczeniach. Stawiając jeden w salonie, drugi w sypialni, zachowujemy jeden styl w całym domu.

 

Stolik podwójny modułowy: Intesi Rosa

 

Lekkie stoliki lub te ze szklanym blatem przydadzą się, jeśli mamy mniejszy pokój dzienny. Takie stoliki kawowe świetnie sprawdzają się jako stoliki pomocnicze. Z łatwością przestawimy je w aktualnie potrzebny kąt, dosuniemy do stołu w jadalni. Szklane blaty pięknie odbijają światło i dodatkowo nie obciążają pomieszczenia.

 

Stolik ze szklanym blatem: Actona Barnsley L

 

Schowek, półkę lub dodatkowy blat w stoliku kawowym możemy wykorzystać do odłożenia książki, pilotów od telewizora czy innych akcesoriów. Dzięki temu nasz salon zawsze będzie sprawiał wrażenie uporządkowanego.

 

Stolik z dwoma półkami i schowkiem: Actona Azalea

 

Białe okrągłe stoliki kawowe są niezwykle stylowe i subtelne. Nie przytłaczają wnętrza i nie zajmują wiele miejsca. Świetnie sprawdzają się w pokojach dziennych urządzonych w stylu boho czy skandynawskim. Okrągły stolik kawowy sprawdzi się również wśród puf i foteli.

Stolik z marmurowym motywemActona Alisma

 

Drewniane stoliki kawowe idealne wpasują się we wnętrza klasyczne i skandynawskie, a te z metalową, czarną podstawą (stelażem) ozdobią industrialny salon. Naturalne drewno i jego pochodne takie jak np. fornir dębowy to uniwersalny surowiec. Takie stoliki są łatwe w czyszczeniu i wytrzymałe. Dodatkowo połączenie czarnej podstawy z blatem o kontrastowym kolorze wprowadzi wyjątkową atmosferę do wnętrza.

 

Stolik drewniany: Actona Century

 

Stolik z metalową podstawą: Intesi Hamilton

 

Postaw na elegancki element strefy relaksu.

Stolik kawowy z efektem marmuru lub marmurowym blatem będzie idealnym dopełnieniem modnych i eleganckich wnętrz. Marmurowe stoliki wyróżniają się estetyczną formą.

Kamienny blat stolika kawowego potrafi ważyć ponad 62 kg!

Stolik z marmurowym okrągłym blatem: Actona Corby

 

Modele niektórych stolików dostępne są w różnej wersji kolorystycznej. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do każdej aranżacji.

 

Stoliki do 100 zł

Elegancki stolik kawowy to ważna ozdoba każdego nowoczesnego domu. Bez względu na to, czy szukasz wielozadaniowego, czy prostego stolika – na Completo.pl znajdziesz stoliki dopasowane do wystroju i budżetu.

Stolik z okrągłym blatem do 100 zł: Intesi Link

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel