Płyta indukcyjna zintegrowana z okapem - jak działa?

2021-02-11

Poznaj zalety i wady płyty indukcyjnej.

Sprawdź, jak działa płyta indukcyjna i jak zaoszczędzić miejsce w kuchni dzięki urządzeniu 2w1. 

Zakup płyty indukcyjnej to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie. Proces gotowania przebiega szybko. Płyty indukcyjne są energooszczędne i bezpieczne. Wykorzystują zjawisko indukcji elektromagnetycznej, przetwarzając energię w ciepło na dnie naczynia.

 

 

Jak działa płyta indukcyjna?

Pod zewnętrzną powierzchnią płyty grzewczej znajdują się spiralne zwoje miedzianego drutu.

Przepływający zmienny prąd elektryczny wytwarza pole magnetyczne. Po położeniu ferromagnetycznego naczynia prąd zamieniany jest w ciepło — powstające prądy wirowe w dnie naczynia doprowadzają do jego nagrzania.

 

Dodatkowe funkcje płyty grzewczej decydują o jej wyjątkowości. 

 

Dobierz wielkość płyty i ilość pól grzewczych pod swoje wymagania.

Użytkowanie kuchni stanie się jeszcze przyjemniejsze, jeśli połączysz funkcjonalność okapu z płytą grzewczą. Dwa niezbędne kuchenne sprzęty w jednym pozwalają lepiej zagospodarować przestrzeń. To idealne rozwiązanie również wtedy, gdy chcemy zrezygnować z górnych szafek wiszących.

 

 

Funkcjonalność i design w jednym rozwiązaniu.

Czarna, błyszcząca płyta grzewcza pięknie komponuje się zarówno na tle blatu kamiennego, drewnianego czy betonowego.

 

 

Kolor czarny kojarzy się z elegancją i luksusem.

 

Okap kuchenny połączony z płytą grzewczą sprawdzi się w innowacyjnych, funkcjonalnych kuchniach. Dzięki możliwości rezygnacji z tradycyjnego okapu zyskasz wolną przestrzeń w zabudowie kuchennej.

 

Wyciąg kuchenny marki Globalo ulokowany jest na tyle płyty grzewczej. Umożliwia to komfortowe gotowanie na pełnej szerokości płyty.

Otwierany wyciąg umieszczony jest na tyle płyty grzewczej. Dzięki temu możemy zamontować szuflady bezpośrednio pod płytą kuchenną.

 

 

W płytach grzewczych marki Franke okap uruchamia się automatycznie po włączeniu płyty i dostosowuje moc pochłaniania do poziomu intensywności pracy.

Wlot okapu zlicowany jest z powierzchnią płyty.

 

Zalety płyty indukcyjnej:

  • Dokładna regulacja ciepła i szybkie działanie. Płyty indukcyjne mają najwyższą wydajność spośród wszystkich dostępnych obecnie rodzajów kuchenek.
  • Wysoka funkcjonalność — coraz częściej spotykane są modele z ruchomym polem grzewczym czy polem booster, które umożliwia błyskawiczne podgrzanie.
  • Elegancki, schludny wygląd. Błyszczące wykończenie idealnie wpasowuje się w nowoczesne i minimalistyczne kuchnie.
  • Łatwość w utrzymaniu czystości.
  • Bezpieczeństwo — płyta szybko się nagrzewa i równie szybko stygnie. Płyta indukcyjna wytwarza energię wyłącznie w dnie naczynia, nie nagrzewając przy tym całej powierzchni płyty kuchennej. Mało prawdopodobne jest więc poparzenie czy przypalenie kipiących potraw.
  • Brak gazu

 

 

Wady płyty indukcyjnej:

  • Jeśli wcześniej korzystaliśmy z kuchenki gazowej nieunikniona będzie wymiana naczyń do gotowania. Do płyty indukcyjnej konieczne jest zastosowanie garnków i patelni posiadających ferromagnetyczne, płaskie dno. Garnki wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium czy szkła nie wejdą w interakcje z płytą grzewczą.
  • Jeśli płyta nie posiada ruchomego pola grzewczego lub możliwości łączenia pól to średnica naczynia nie może przekraczać rozmiaru pola grzewczego.
  • Praca indukcji może negatywnie wpływać na stan zdrowia osób z rozrusznikiem serca.

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixel