Kuchnia przyjazna środowisku

2021-03-04

Sprawdź, dzięki jakim działaniom nie tylko oszczędzisz pieniądze, ale także przyczynisz się do ochrony środowiska.

Wprowadzamy w codziennym życiu rozwiązania zmniejszające ilość przetwarzanych opakowań plastikowych czy dotyczące lepszej segregacji. Czerpiemy energię z odnawialnych źródeł, wybieramy świadomie żywność i ograniczamy ilość zużywanej energii przez sprzęty AGD.

 

Bateria kuchenna: Blanco Solenta

 

W dzisiejszym wpisie znajdziesz produkty, dzięki którym stworzysz przyjazną środowisku, nowoczesną i praktyczną kuchnię.

 

1. Rozdrabniacz.
Młynki schowane pod zlewem pozwalają zaoszczędzić pieniądze i znacznie zwiększają higienę w kuchni. Redukują ilość śmieci, a co za tym idzie koszt ich wywozu. Jest to rozwiązanie przyjazne nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. Redukcja odpadów pomaga zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych powstających na wysypiskach śmieci.

 

 

W ciągu kilku sekund odpady żywności są rozdrabniane na cząsteczki i odprowadzane do kanalizacji.

Obecnie na Polskim rynku rozdrabniacze cieszą się sporą popularnością i coraz częściej montujemy je zarówno w domach, jak i mieszkaniach.

 

2. Bateria z funkcją filtracji wody.
Nowoczesne baterie kuchenne z funkcją filtrowania wody pozwalają ograniczyć koszty i są przyjazne środowisku.

Wiele osób nadal czuje opór przed piciem wody z kranu. Za powód głównie podają brak pewności o jej czystości, w przeciwności do opisanego składu na butelce. Jednak jakość wody w naszych kranach znacznie się poprawiła już kilka lat temu, dzięki licznym modernizacjom stacji uzdatniania wody i wodociągów.

 

Bateria z funkcją filtrowania wody: Franke Eos  |  Franke Neptune

 

Duża twardość wody cechująca się pozostawianiem kamienia na naszych kranach wpływa negatywnie na jej smak. Filtr eliminuje nieprzyjemne zapachy i poprawia smak wody. Filtry usuwają wiele zanieczyszczeń, jakie można spotkać w wodzie z instalacji miejskiej jak np.: chlor, metale ciężkie w tym; ołów, miedź, cynk, nikiel. Ponadto filtr rozpuszcza lotne związki organiczne oraz hamuje rozwój bakterii. Żywica jonowymienna zmiękcza wodę, usuwając m.in. związki wapnia i magnezu, dzięki czemu ograniczamy osadzanie się jasnego osadu z kamienia na armaturze oraz zlewozmywaku.

Baterie z funkcją filtracji wody od marki Franke stworzone zostały z myślą o nowoczesnych wnętrzach i świadomych użytkownikach.

 

3. Bateria z perlatorem napowietrzającym wodę.
Automatyczne napowietrzanie wody skutkuje jej zmniejszonym zużyciem, bez utraty komfortu użytkowania baterii.

 

Bateria kuchenna Franke Eos Neo

 

Dodatkowo niektóre modele baterii wyposażone są w aerator laminarny.

Strumień laminarny – co to?
Strumień laminarny to konstrukcja perlatora, która zapewnia zwarty i krystaliczny strumień wody, skutecznie eliminując jej rozbryzg.

 

 

 

Aerator sprawia, że woda jest zwarta i krystaliczna, nie powoduje rozpryskiwania.
Aerator laminarny dodatkowo napowietrza wodę, więc pomimo zwartego strumienia nie mamy zwiększonego przepływu wody w L/min.

 

4. Selektor odpadów montowany na równi z blatem.
Blanco Solon to rozwiązanie bardzo popularne w Niemczech. Od niedawna zaczyna cieszyć się uznaniem i u nas. Selektor na odpady organiczne (bio) jest montowany na równi z blatem. Pozwala podczas gotowania jeszcze dokładniej segregować nasze odpady. Niesie to za sobą wiele korzyści, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Dzięki segregacji odpadów w gospodarstwie domowym ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają środowisko. Dbamy także przy tym o nasz domowy budżet. Dodatkowo rozwiązanie to sprawia, że rzadziej musimy schylać się do kosza na śmieci. Jeśli mieszkamy w domu wolnostojącym, mamy szansę w łatwy sposób stworzyć własny kompostownik.

 

Selektor odpadów: Blanco Solon

 

Im lepsza segregacja, tym łatwiejszy recykling.

7-litrowy, wyjmowany kosz wykonany ze stali szlachetnej jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Stalowa pokrywa sprawia, że przykre zapachy nie wydostają się na zewnątrz. Minimalistyczny design sprawia, że selektor odpadów od Blanco odnajdzie się w każdej aranżacji kuchennej.

 

5.  Selektory odpadów — kosze Select od Blanco.
Dzięki segregacji śmieci i ich późniejszemu recyklingowi zmniejszamy ilość śmieci na wysypiskach (ponowne wykorzystanie surowców wtórnych). Dodatkowo zmniejszamy zużycie energii potrzebne do ich produkcji.

Zamknięte w szafce pod zlewozmywakiem, utrzymane w minimalistycznej stylistyce. Zapewniają wysoką higienę i są łatwe w utrzymaniu czystości.

 

Segregacja śmieci: Selektor odpadów Blanco Select

 

Do łatwiejszego utrzymania porządku w kuchni.

 

Systemy segregacji odpadów od marki Blanco oferują wiele możliwości. Przystosowane do nowoczesnych kuchni — są niewidoczne i praktyczne w użyciu.

 

 

Bez względu na wymiar oraz sposób otwierania szafki. Blanco oferuje rozwiązania dostosowane do wszystkich aranżacji i zapewnia swobodę podczas tworzenia optymalnej organizacji kuchennej przestrzeni.

 

6. Klasa energetyczna sprzętów AGD – dlaczego jest taka ważna?
Etykiety energetyczne informują nas o podstawowych parametrach technicznych sprzętów.

Znajdziemy tam: markę, model, klasę efektywności energetycznej, średnie roczne zużycie energii elektrycznej oraz inne informacje jak np. poziom emitowanego hałasu.

 

Klasa energetyczna oznaczana jest literami od A (niskie zużycie energii) do G (wysokie zużycie energii). Klasy najbardziej efektywne energetycznie wyróżnia kolor zielony, a odcienie czerwieni oznaczają, że klasa energetyczna jest niska. Wybierając świadomie sprzęt energooszczędny wysokiej klasy, dbamy o niższe rachunki. Pamiętajmy jednak, że sam sprzęt nie sprawi, że rachunki będą o połowę niższe. Dochodzi do tego również przestrzeganie instrukcji użytkowania sprzętów.

 

Zebrane na etykiecie informacje pomagają dokonać nam świadomego wyboru.

 

7. Ekonomiczna kuchenka – jaką wybrać?
Oszczędność energii zyskujemy, wybierając płyty indukcyjne. To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie we współczesnej kuchni. Płyta indukcyjna wytwarza energię wyłącznie w dnie naczynia, nie nagrzewając przy tym całej powierzchni płyty. Dzięki temu skraca się czas gotowania.

Płyta indukcyjna szybko się nagrzewa i równie szybko stygnie. Dzięki temu oprócz oszczędności dostajemy w pakiecie bezpieczeństwo i znikomą możliwość poparzenia.

 

Płyta indukcyjna zintegrowana z okapem: Franke Maris 

 

Ciekawym rozwiązaniem są płyty indukcyjne zintegrowane z okapem kuchennym.

Coraz częściej spotykane są modele z ruchomym polem grzewczym, które umożliwiają błyskawiczne podgrzewanie.

 

Płyta indukcyjna zintegrowana z okapem: Globalo Oranier

 

Płyty indukcyjne są schludne i eleganckie, pasują do każdej kuchennej aranżacji.

 

 

Ekologiczny styl życia to dla niektórych kwestia oszczędności, dla innych poprawa zdrowia i pozytywny wpływ na przyrodę, która nas otacza. Niezależnie od tego, co Cię motywuje, cieszymy się, że to robisz.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Polecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 1115 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-11
Wszystko tj. powinno być: sprawnie, towar zgodny, polecam.
2024-03-30
Kontakt z firmą bez zarzutu, podobnie umówienie transportu i doręczenia.
pixel